Belocrkvani najuspešniji na Vidovdanskom maratonu

Autor :  Jun 30, 2017

Tradicionalni “ Vidovdanski maraton” u plivanju perajima u organizaciji Saveza podvodnih aktivnosti Srbije SOPAS i Saveza podvodnih aktivnosti Vojvodine SPAV održan je i 15.put u Beloj Crkvi. Domaćin takmičenja bio je Klub za podvodne aktivnosti „Bela Crkva“.

Takmičenje je otvorio predsednik SPAV Mile Petrov, glavni sudija bio je Slobodan Savatović. Očigledan je bio veliki trud takmičara da doplivaju do najsjajnijih odličja u disciplini daljinskog plivanja perajima jednoj od težih ronilačkih disciplina.

Discipline su bile određene kategorijom plivača pa se prema tome plivalo na 500m, 2km i 4km.

U ekipnom plasmanu, u konkurenciji 7 klubova 1. Mesto osvojio je KPA Bela Crkva 2.mesto RK Poseidon Beograd, 3.mesto KPA Pančevo.

Pojedinačno na 500m u kategoriji mlađih pionira najbrži je bio Mihajlo Savatović, u kategoriji pionira Luka Savatović, u kategoriji kadeta Mihajlo Gašić , članovi KPA Bela Crkva.

Jefimija Radonjić je osvojila 1.mesto u kategorji mlađe pionirke, a Saša Đorđević u kategoriji pionirke, obe iz RK “Poseidon” iz Beograda.

Među juniorskim takmičarima (2 km) najuspešniji su bili Agota Šiša KPA “Spartak” Subotica i Vladimir Vujić RK “Poseidon” Beograd.

U kategoriji “Elita” sa monoperajima na 4 km1.mesto osvojio je Dušan Mihajlović KPA Bela Crkva za 1:02:58 je isplivao.

U plivanju na 4km sa dva peraja najbolje vreme ostvario je Marin Čakić KPA “Spartak” Subotica koji je isplivao stazu za 1:02:43. Među ženama najuspešnija je bila Eleonora Šiša, KPA Spartak Subotica.

Među veteranima (stariji od 50g.) na stazi dužine 2km najuspešniji su bili Dragan Perašević KPA Bela Crkva i Danijela Makara KPA Pančevo.

Domaćini ističu izuzetnu saradnju sa službom spasavanja na vodi Bele Crkve na obezbeđenju takmičara.